producent zniczy
znicze na sprzedaż

Ryż preparowany czarne

Ryż preparowany

Od najmłodszych lat towarzyszy nam ryż preparowany. Inna jego nazwa to ryż dmuchany bądź parboiled i tworzy się w procesie poddania białego ryżu działaniu pary wodnej w otoczeniu o niezmiernie wysokiej temperaturze. Jeszcze wiele lat temu była to szalenie znana przekąska głównie z uwagi na swoją niską cenę. Dzisiaj natomiast częściej możemy zastać ryż preparowany w formie wafli ryżowych, które są cudownym zastępnikiem pieczywa. 
Zarówno dzieci jak i dorośli kochają jeść ryż preparowany głównie na imprezach domowych albo przy okazji seansów filmowych. Czy jest coś, co wciąga bardziej od pojadania rozkosznego i nietuczącego ryżu preparowanego? 
W 2012 roku świat obiegła wiadomość, że naukowcy udoskonalili znacznie proces preparowania ziaren ryżu, dzięki czemu udało się pozyskać zdecydowanie bardziej odżywczą jego formę. Nowa forma ryżu preparowanego jest trzy razy bardziej dostatnia w białko a przy tym zawiera o wiele więcej dobrych dla organizmu związków. Podług zrelacjonowanych badań nowy ryż preparowany zawiera mniej więcej trzy razy więcej białka i aż osiem razy więcej zdrowego błonnika. Oprócz tego w jego składzie znajdziemy też wapno, żelazo, cynk a także inne mikroelementy, których brakuje w normalnym ryżu. Taki nowo odnaleziony ryż preparowany stał się idealnym dodatkiem do płatków śniadaniowych, zdrowych przekąsek i batoników. Dzięki swoim dorodnym cechom ryż ten mógłby być też kapitalną przekąską wyprzedawaną w sklepikach szkolnych. Jego atuty smakowe bezustannie pozostają bez zmian, natomiast dużo lepiej wpływa na organizm młodych ludzi.
Od wielu lat w naszej kuchni zdołamy zastać potrawy, w których zużywany jest ryż preparowany. Jedną z zazwyczaj spotykanych są słodkie przekąski w postaci tzw. szyszek. Ten przyjemny przysmak ma swoich adoratorów na całym świecie, a robiony jest na ogół w okresie przedświątecznym. Jako że z wyglądu przypomina szyszkę ma podwójne wykorzystanie- jest pyszną a w dodatku odżywczą przekąską, a jeżeli przytwierdzimy do niej mały zaczep, możemy bez trudności przystroić w takie szyszki naszą choinkę.
Żeby samemu upitrasić szyszki z ryżu preparowanego potrzebujemy oprócz samego ryżu jeszcze masło i masę krówkową albo kajmak. Samo przyrządzenie jest dziecinnie proste i niewątpliwie poradzi z nim sobie nawet laik. Kiedy w rondelku rozpuścimy już masło, dodajemy masę krówkową czy też kajmak, a później podgrzewamy na małym ogniu wolno mieszając. Po zdobyciu jednostajnej spoistości wsypujemy ryż preparowany i w dalszym ciągu wolno mieszamy najlepiej drewnianą łyżką. Zestawiamy z kuchenki a kiedy masa lekko się ostudzi modelujemy szyszki. Ta banalna w przyrządzeniu przekąska urozmaici każde spotkanie z przyjaciółmi.
NAP - biznes

2015 Copyright. Powered by Wordpress