Siemię lnu łańcut

5 powodów, dla których powinnaś sięgnąć po siemię lnu

Siemię lnu to ziarno oleiste, zamożne w witaminy, błonnik witalny i kwasy Omega-3. Choć jego prozdrowotne i lecznicze parametry znane były już starożytnym Egipcjanom, należący do tzw. grupy „super food” (czyli „superpożywienie”) środek, jest obecnie w dalszym ciągu niedoceniany. Pomimo swojej małej ceny – 400 gram produktu kosztuje coś koło 5 zł – nadal stanowi okazjonalnie wykorzystywany przez nas zielarski środek leczniczy. Zaznajom się z poniższymi pięcioma użyciami siemienia lnianego a w dodatku przekonaj się, że zawarte w nim mikroelementy spowodują, że poczujesz się zdrowszą a także piękniejszą kobietą.
1. Napar przygotowany na bazie świeżo zmielonego siemienia lnu oraz szklanki wrzątku wspomoże proces zrzucenia kilogramów. Wypij go rano a przy tym wieczorem, a siemię lnu efektywnie wysmukli Twoją figurę. 
2. Doktor zdiagnozował u Ciebie infekcję dróg oddechowych? Nie musisz obwiać się antybiotyków czy też drogocennych lekarstw. Do zaparzonego ziarna lnu dołącz ociupinkę miodu. Siemię lnu, zneutralizuje jego słodycz, przez co nie podrażni on Twojego gardła, a tylko nawilży błony śluzowe a przy tym wzmocni układ immunologiczny Twojego układu. Siemię zwalczy w dodatku kaszel suchy oraz zadziała wspomagająco na struny głosowe, które w wypadku realizacji co poniektórych fachów – np. nauczyciela czy też wokalisty – narażone są wielokrotnie na nadmierne przesilenia. 
3. Siemię lnu sprawi cuda dodatkowo wtedy, gdy cierpisz na dolegliwości trawienne bądź podrażnisz żołądek. Zalej szklanką letniej wody łyżkę siemienia lnu i gotuj je piętnaście minut pod przykryciem. Po piętnastu minutach pozwól mieszance wystygnąć, a w następnej kolejności odcedź siemię lnu, które przybierze w wyższym stopniu spoistą, skoncentrowaną konsystencję. Siemię lnu przypominać musi wtedy kisiel bądź kleik, a po spożyciu stanowić będzie fenomenalną osłonę naszej sfery jelitowej a przy tym wykluczy uciążliwe zaparcia i niepożądane poczucie ciężkości organizmu. Tego typu ochrona  zapobiegnie też gromadzeniu się w żołądku złych kwasów a przy tym niebezpiecznych wydzielin pochodzących wprost z układu trawiennego. 
5.Pragniesz skorzystać z leczniczych właściwości siemienia lnianego, ale przeraża Cię wizja szykowania z niego naparów czy też kleiku? Nic prostszego! Siemię lnu w pokruszonej lub mielonej formie jest nieprześcignionym dodatkiem do zup, sosów bądź dań rybnych. Dodaj je do ulubionych potraw i ciesz się nie jedynie należytym zdrowiem, ale i urodą. Siemię lnu używać możesz też zewnętrznie. Okłady przyrządzane na bazie naparu z siemienia pomogą przewyższyć liczne choroby skórne i wewnętrzne – m.in. półpaśca i łuszczycę. Siemię lnu jako środek łagodzący a przy tym kojący ból znajdzie także zastosowanie w przypadku zmian skórnych, oparzeń bądź odparzeń.

2015 Copyright. Powered by Wordpress